بوتیک هتل ایران مهر با معماری قاجاری و ظاهر موزه مانند خود، یکی از زیباترین هتل‌های شیراز است.
قدمت این عمارت تاریخی به اواسط دوره قاجار (حدود 225 سال پیش) می‌رسد و متعلق به نوادگان خاندان فرصت‌الدوله شیرازی، که یکی از مشاهیر بزرگ ایران بوده، می‌باشد.
مرمت این بنای تاریخی در سال 1395 توسط جناب آقای “علیرضا ذاکر عباسعلــــــی” که این عمارت متعلق به پدربزگشان می‌باشد، به مدت سه سال انجام گردید.
بوتیک هتلی زیبا با 14 اتاق در بنایی سه طبقه و کادر حرفه‌ای و صمیمی که با شعار “مهمان‌نوازی فرهنگ ماست”، پذیرای میهمانان و گردشگران از سراسر جهان می‌باشد.

اتاق شاه نشین 7 دری 2

اتاق‌هایی منحصر به فرد و پنجره‌های رنگی رو به حیاط، که انعکاس زیبای آب حوض و رقص نور در کنار اتاق ماساژ و حمام سنتی با انواع ماساژهای ریلکسی،‌ درمانـــــی و ماساژورهای حرفه‌ای بهترین مکان و زمان برای اقامتی رویایی است. بدانید که ساعتـــــی آرامش، حق شماست!‌
این عمارت در مرکز مجموعه زندیه و در دل کوچه‌های تاریخی بازار وکیل همان مسیرهای گذر رفت و آمد وکیل الرعایا قرار دارد. 
نزدیکی و دسترسی عالی به بسیاری از جاذبه‌های تاریخی و دیدنی شیراز، از مزیت‌های برجسته بوتیک هتل ایرانمهر می‌باشد.

میرزا محمد نصیرالحسینی، زاده ۱۲۳۳ خورشیدی در شیراز و درگذشته ۱۲۹۹ خورشیدی در شیراز، ملقب به “میرزا آقا” که در شعر فرصت تخلص می‌کرد و بیشتر به فرصت شیرازی معروف است، شاعر، نویسنده، نقاش، جهانگرد، موسیقی‌دان و ادیب اهل ایران بود.
فرصت با دیدی قوی و آگاهی از دانش و هنر زمان، به هر جا که سفر می‌کرد، موقعیت اجتماعی، فرهنگی، و معماری آن منطقه را بررسی و در کتاب “آثار عجم” خود، تصویرسازی می‌کرد. او با موشکافی‌ که در بررسی آثار تاریخی و باستانی و اوضاع اجتماعی و اقتصادی داشته، علاوه بر ثبت مکان، ارتفاع، نوع و قطر مصالح هر بنا، تصویر آن را به سبک سیاه‌قلم ترسیم نموده و در هر تصویر برای نشان دادن مقیاس بنا، تصویر چند انسان را در کنار آن می‌کشید تا بیننده تصویر بتواند به درک کاملی از بنا برسد.

1812