اماکن گردشگری نزدیک به ایرانمهر کدام اند؟

ایرانمهر

کشور ایران با توجه به قرار گیری در بهترین موقعیت جغرافیایی و دارا بودن شهرهایی با آب و هوای متفاوت هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. شهرهایی همچون شیراز، اصفهان، مشهد و یزد از توریست خیزترین شهرها می‌باشند، در رتبه اول شهر شیراز قرار دارد که با دارا بودن بهترین آب و هوا در فصل‌های مختلف و مکان‌های تاریخی و تفریحی بهترین گزینه جهت مسافرت برای تمامی سلایق می‌باشد. با توجه به جذابیت این شهر و جذب گردشگران داخلی و خارجی اقامتگاه‌های سنتی در این شهر وجود دارد، اقامتگاه سنتی ایرانمهر از بهترین اقامتگاه‌‌ها در شیراز می‌باشد. در اقامتگاه جذاب ایرانمهر مرز بین محیط هتل خشک و خانه راحت افراد از بین رفته و افراد به طور کامل احساس راحتی می‌کنند، در ادامه برای آشنایی بیشتر با بوتیک هتل ایرانمهر و اماکن گردشگری نزدیک به ایرانمهر با ما همراه باشید.

آشنایی با بوتیک هتل ایرانمهر شیراز

زمانی که پا به شیراز می‌گذارید، از افراد بومی آن منطقه بپرسید بهترین بوتیک هتل جهت اقامت که به بناهای تاریخی شهر شیراز نزدیک باشند کجاست؟ بدون تعلل بوتیک هتل سنتی ایرانمهر را به شما معرفی می‌کنند. این بوتیک هتل زیبا و سنتی با بهره گیری از معماری زمان قاجاریه و ظاهر موزه مانند خود هر ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری می‌باشد. قدمت این عمارت منحصر به فرد به اواسط دوران قاجار یعنی حدود 225 سال پیش بازمی‌گردد، مالک اصلی این عمارت زیبا یکی از نوادگان خاندان فرصت الدوله شیرازی می‌باشد که از مشاهیر بزرگ ایران بوده است.

مرمت این عمارت در سال 1395 آغاز و به مدت سه سال به طور انجامید. در نهایت در سال 1398 این بوتیک هتل با 14 اتاق در بنایی سه طبقه و با شعار “مهمان نوازی فرهنگ ماست” پذیرای مهمانان از سراسر جهان بوده است. اقامتگاه سنتی ایرانمهر واقع در کوچه‌های تاریخی بازار وکیل واقع شده است که موقعیت قرار گیری آن با توجه به محیط بوتیک هتل به شما حس بی‌نظیری را منتقل می‌کند.

امکانات بوتیک هتل ایرانمهر

شاید با خود فکر کنید بوتیک هتل ایرانمهر به واسطه سنتی بودن از امکانات و ویژگی‌های بسیار محدودی برخوردار می‌باشد؛ اما باید گفت این دیدگاه نادرست است. اقامتگاه سنتی ایرانمهر با دارا بودن ویژگی‌های بسیار و امکانات فوق العاده قابلیت رقابت با برترین هتل‌های واقع در شیراز را دارد، امکانات بوتیک هتل ایرانمهر شیراز به شرح زیر می‌باشد.

 • بهره گیری از خدمات 24 ساعته
 • کادر باتجربه
 • دارای چایخانه
 • رستوران و منوی متنوع رستورانی
 • دارای سیستم اینترنت به صورت مجزا در هر اتاق
 • عکاسخانه
 • دارای حمام سنتی و اتاق ماساژ مخصوص در مجموعه
 • حیاطی جذاب و زیبا
 • موقعیت مکانی مناسب
 • دارای کافی شاپ و سرو انواع نوشیدنی‌ها
 • بهره گیری از 14 اتاق به همراه دکوراسیون داخلی متفاوت
 • خدمات بلیط
 • اتاق مخصوص نگهداری چمدان‌ها
 • سیستم تهویه هوای مناسب در هر اتاق
 • محیطی دوستانه و بسیار دنج
 • ترانسفر فرودگاهی
 • چک این و چک اوت سریع و خصوصی

علاوبر موارد فوق عمارت ایرانمهر توانسته است لقب بهترین بوتیک هتل سنتی در شیراز را از جانب افراد مراجعه کننده کسب نماید. با اقامت در این بوتیک هتل منحصر به فرد شما می‌توانید آرامش واقعی را در محیطی به دور از شلوغی تجربه نمایید.

بوتیک هتل ایرانمهر شیراز

اماکن گردشگری نزدیک به ایرانمهر

با توجه به موقعیت قرار گیری بوتیک هتل ایرانمهر بناهای تاریخی و دیدنی بسیار زیادی در نزدیکی آن واقع شده‌اند، همین امر محدودیت‌های افراد را در حمل و نقل و استفاده از مکان یاب‌ را از بین برده است، اماکن گردشگری نزدیک به ایرانمهر به شرح زیر می‌باشند.

بازار وکیل

یکی از نزدیک‌ترین بناهای دیدنی و تاریخی در شهر شیراز، بازار وکیل می‌باشد که مسافتی در حد چند دقیقه با بوتیک هتل ایرانمهر دارد. همانند دیگر بازارهای ایران در بازار وکیل خرید و فروش وجود دارد که این امکان را به افراد میدهد تا در کنار خرید خود از معماری بی‌نظیر این بازار بهره مند شوند. افراد می‌توانند با اقامت در بوتیک هتل ایرانمهر در هر ساعت از شبانه روز با پیاده روی بسیار اندک خود را به این بازار برسانند.

سرای مشیر

اگر به خرید زیورآلات، وسیله‌های قدیمی با قدمت بسیار بالا و صنایع دستی اصیل شیرازی علاقه دارید، سرای مشیر واقع در بازار وکیل بهترین گزینه می‌باشد. سرای مشیر توانسته است به خوبی بافت قدیمی و جذاب خود را از گذشته تا کنون به خوبی حفظ نماید و به یکی از پرطرفدارترین بناهای تاریخی شیراز در بین گردشگران تبدیل گردد. خوب است بدانید این بنای تاریخی کوتاه‌ترین مسیر پیاده روی را با بوتیک هتل ایرانمهر دارد.

حمام وکیل

حمام وکیل شیراز در سال 1187 هجری قمری به دستور کریم خان زند و مزین به نگاره‌های زیبا ساخته شد. این حمام تا دوره پهلوی دوم مورد استفاده قرار می‌گرفت که بخشی از آن نیز در قالب حمام نمره خصوصی به کار میرفت. با بروز شکاف‌هایی بر روی دیواره این حمام سبب شد تا این حمام به یک بنای تاریخی جهت بازدید عموم تبدیل گردد. در صورتی که قصد دارید از بوتیک هتل ایرانمهر به سمت حمام وکیل حرکت کنید می‌توانید با عبور از میان بازار وکیل به این بنای تاریخی برسید.

حمام وکیل شیراز

مسجد وکیل

یکی از بناهای فوق العاده زیبا که در نزدیکی اقامتگاه سنتی ایرانمهر قرار دارد، مسجد وکیل، یادگاری از گذشته‌ها می‌باشد. این مسجد بسیار زیبا در سال 1187 به دستور کریم خان زند بنا گردید. این مسجد در مجاورت بازار وکیل و در خیابان طالقانی شیراز قرار گرفته است. قرار گیری این مسجد در نزدیکی میدان شهرداری که یکی از میدان‌های اصلی می‌باشد دسترسی را جهت تردد افراد آسان کرده است.

موزه پارس

یکی دیگر از بناهای تاریخی شیراز موزه پارس می‌باشد. در این موزه آثار نقاشی مشهور زندیه همچون میرزا بابا نقاشی باشی، آقا صادق و جعفر به چشم می‌خورد. در محوطه بیرونی این موزه سنگ آزاره‌های کاخ خورشید با نقوش شاهانه و زیبا قرار گرقته‌اند. موزه پارس در خیابان زند و در نزدیکی ارگ کریم خان و بازار و مسجد وکیل قرار دارد.

ارگ کریم خان

زندان کریم خان یا ارگ کریم خان یکی دیگر از اماکن گردشگری نزدیک به ایرانمهر می‌باشد، این بنای باشکوه در سال 1180 هجری قمری به دستور کریمخان زند در شیراز در میدانی وسیع در شمال شیراز قدیم ساخته شده است. در ضلع شمالی این میدان دیوانخانه کریمخان، در ضلع شرقی بازار وکیل، در جنوب مسجد و حمام وکیل و در جنوب غربی آن ارگ و اندرونی قرار دارد.

شاهچراغ

حضرت سید امیر احمد (ع) که با نام شاهچراغ شناخته می‌شود پسر ارشد امام موسی کاظم و برادر اما علی بن موسی الرضا(ع) می‌باشند. آرامگاه این حضرت واقع در شیراز به یکی از مقاصد مذهبی و مکان‌های دیدنی در شیراز تبدیل شده است که جایگاه ویژه‌ای در بین ایرانی‌ها قرار دارد. کاشی کاری و آیینه کاری‌های این فضا سبب خلق یک آثار بسیار زیبا و روحانی شده است.

شاهچراغ

منزل زینت الملوک

منزل زینت الملوک یکی از اماکن گردشگری نزدیک به ایرانمهر می‌باشد که در خیابان لطفعلی خان زند واقع شده است. این خانه سنتی به سبک معماری دوران قاجاریه در سال 1302 توسط محمد خان قوام الملک دوم بنا شد. این خانه برای سال‌های طولانی محل اقامت زنی به نام زینت الملک قوامی بوده است، زنی که بسیار خیر و مهربان بوده است و همیشه از نیازمندان با سفره‌های نذری گوناگون پذیرایی می‌کرد.

نارنجستان قوام

نارنجستان قوام در سال‌های 1257 تا 1267 مقارن با حکومت ناصرالدین شاه به دستور علی محمد خان قوام در شیراز در دو قسمت بیرونی( موزه نارنجستان) و قسمت اندرونی( خانه زینت الملوک) ساخته شده است که این دو قسمت توسط تونل به یکدیگر متصل می‌گردند. در گذشته این بنا به عنوان دارالحکومه یا محل انجام امور سیاسی نظامی نمایندگان دولت‌های خارجی مورد استفاده بوده است.

آرامگاه سیبویه

آرامگاه سیبویه واقع در محله سنگ سیاه شیراز، محل دفن دانشمند بزرگ ایرانی از جمله ابوبشر عمرو بن عثمان بن قنبر سیبویه مشهور به سیبویه شیرازی می‌باشد. بنای امروزی آرامگاه وی در سال 1353 توسط انجمن آثار ملی ایران بنا گردید. با طول 8 متر و عرض 5 متر، بنای آرامگاه از طاق نمایی تشکیل شده است که به کاشی‌های هنرمند خراسانی مزین گردیده است.

مسجد نصیرالملک

بازدید از مسجد نصیرالملک را هیچوقت فراموش نکنید، شاید ساختمان‌های مساجد قدیمی را دیده باشید؛ اما مسجد نصیرالملک تصور شما را از ساختمان مسجد تغییر می‌دهد. این بنا که به مسجد صورتی نیز شناخته می‌شود با تابش نور خورشید به کاشی‌های صورتی درون مسجد و شیشه‌های رنگی جشن نور را برپا می‌کند. این مسجد منحصر به فرد در نزدیکی اقامتگاه سنتی ایرانمهر قرار دارد که شما می‌توانید پس از استراحت خود پس از طلوع خورشید از این مسجد زیبا دیدن نمایید.

مسجد نصیرالملک

در انتها

تجربه اقامت در بوتیک هتلی که به بناهای تاریخی و تفریحی نزدیک باشد و همچنین از امکانات مورد نیاز افراد برخوردار باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. بوتیک هتل سنتی ایرانمهر با دارا بودن برترین امکانات و ویژگی‌های اقامتی توانسته است به بهترین اقامتگاه سنتی در شیراز تبدیل گردد. اماکن گردشگری نزدیک به بوتیک هتل سنتی ایرانمهر بسیار فراوان هستند، همین امر می‌تواند خستگی ناشی از گردش از با استراحت و چشیدن غذاها و نوشیدنی‌های منحصر به فرد شیرازی را برطرف سازد. جهت اقامت در بوتیک هتل ایرانمهر و رزرو اتاق می‌توانید از طریق صفحه رزرو و یا ارتباط با ما اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *