معرفی بهترین بوتیک هتل ایران در 1402

ایرانمهر

با توجه با موقعیت جغرافیایی کشور ایران، آداب و رسوم متفاوت هر شهر و تاریخی بسیار غنی سبب شده تا این کشور جهت احداث و ساخت اققامتگاه‌های سنتی و بوم گردی گزینه بسیار مناسبی باشد. یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین دغدغه‌های افراد در مسافرت، انتخاب بهترین و باکیفیت‌ترین هتل و یا اقامتگاه سنتی می‌باشد. در انتخاب هر فرد در هنگام هر فرد محیطی شبیه به آداب و رسوم آن شهر می‌باشد که شخص بتواند به خوبی با رسومات مردن آن شهر آشنا شود، در بوتیک هتل‌های سنتی این مورد به راحتی امکان پذیر می‌باشد، در صورتی که تمایل دارید با بهترین بوتیک هتل ایران آشنا شوید در ادامه با ما همراه شوید.

بوتیک هتل چیست؟

بوتیک هتل‌ها در حقیقت نوعی متفاوت از اقامت در یک شهر می‌باشد. یکی از بارزترین و مهم‌ترین ویژگی‌های بوتیک هتل‌ها این است که در آن‌ها تلاش می‌شود تا با ارائه خدمات معروف منطقه‌ای که در آن واقع شده‌اند افرادی که در آن بوتیک هتل اقامت دارند را با فرهنگ و رسوم آن منطقه بیشتر و بهتر آشنا نمایند. در صورتی که قصد دارید به بهترین شیوه با غذا، فرهنگ و رسوم هر شهر آشنا شوید بوتیک هتل‌ها بهترین گزینه می‌باشند.

برای افرادی که عدم آسیب رساندن با طبیعت و بافت اصلی یک ساختمان حائز اهمیت می‌باشد، بوتیک هتل‌ها بیشترین سازگاری و همخوانی را با محیط زیست منطقه داشته که در هر شهر و یا روستا قرار دارد. نکته حائز اهمیت که باید به آن توجه داشته باشید این است که اقامتگاه‌ها در حقیقت تحت نظر سازمان‌هایی نظیر سازمان گردشگری، میزاث فرهنگی و صنایع دستی ایران فعالیت دارند و از امنیت بالایی برخوردار می‌باشند.

آشنایی با اولین بوتیک هتل جهان

نخستین بوتیک هتل ساخته شده در جهان مربوط به شهرهای نیویورک، سانفرانسیسکو و لندن می‌باشد که در اواخر دهه 80 میلادی ساخته و فعالیت خود را آغاز نمودند. هتل بلیکس (Blakes) واقع در شهر کنسینگتون کشور لندن که طراحی این هتل فوق العاده توسط شخصی به نام انوسکا همپل(Anouska Hempel) طراحی و دیزاین شد دومین هتل با نام بدفورد(Bedford) در سانفرانسیسکو تاسیس گردید که این هتل در واقع اولین هتل از مجموعه 34 تایی بوتیک هتل‌های معروف کبمپتون(Kimpton) بود، در حقیقت این دو هتل در سال 1981 فعالیت رسمی خود را آغاز نمودند.

بهترین بوتیک هتل در شیراز

ویژگی‌ منحصر به فرد بوتیک هتل

در حقیقت می‌توان گفت که اساسی‌ترین و مهم‌ترین تففاوت بوتیک هتل با هتل‌های معمولی در حفظ تعادل میان راحتی و مجلل بودن، طراحی داخلی بسیار باشکوه و شیک در عین حال دنج و شبیه به محیط خانه دانست. علاوبر تمامی این موارد بوتیک هتل‌ها به طور کامل تمرکز خود را بر روی خدمات مشتری به بهترین نحو قرار داده‌اند.

به طور مثال در یک هتل معمولی شاید شما برای یک بطری آب معدنی مجبور به پرداخت هزینه مربوط به آن بطری شوید؛ اما این در حالی است که بوتیک هتل‌ها آن را به طور کاملا رایگان در اختیار تمامی مشتریان خود قرار می‌دهند. همین علت سبب شده تا تعداد پرسنل در بوتیک هتل‌ها بیشتر باشد و یک فرد در تمام بخش‌ها مسئول نمی‌باشد.

برخلاف تصور بسیاری از افراد که با خود فکر می‌کنند بوتیک هتل‌ها به واسطه محیط سنتی که دارند از امکانات بسیار کم و محدودی برخوردار می‌باشند، باید گفت که این باور نادرست می‌باشد. در برخی از موارد با توجه به فضای محدود بوتیک هتل‌ها برخلاف هتل‌ها که نیاز به نظارت بر روی تعداد بسیار زیادی اتاق و موارد دیگر نمی‌باشد، با فکوس بر روی موارد کوچک و محدود ایرادات به طور کلی برطرف می‌شود و بهترین امکنات در بوتیک هتل‌ها قرار داده می‌شود.

رزرو بوتیک هتل ایرانمهر

برخورداری از هویت منحصر به فرد

بهترین بوتیک هتل ایران در مقایسه با هتل‌های ستاره دار از امکانات کم‌تر برخوردار نمی‌باشند و حتی در برخی از شرایط این امکانات بیشتر و گسترده‌تر می‌باشد. خدمات ارائه شده در بوتیک هتل به صورت منحصر به فرد و کامل می‌باشد و پرسنل آن همواره در تلاش هستند تا در نوع خود بهترین باشند.

چه بوتیک هتل به صورت مستقل فعالیت داشته باشد و چه به صورت یک زیر مجموعه از یک برند هتلداری باشد فرقی ایجاد نمی‌کند، زیرا باید همه چیز در جهتی باشد که در آن وابستگی وجود نداشته باشد و همچنین دارای هویت مستقلی نیز باشد.

قوانین سختگیرانه کم‌تر در بوتیک هتل

بوتیک هتل‌ها در مقایسه با هتل‌های دیگر از اصول و محدودیت‌های بسیار کم‌تری برخوردار می‌باشند، در بسیاری از بوتیک هتل‌ها این امکان برای مسافر فراهم می‌باشد که حیوان خانگی خود را در محل اقامت خود به همراه داشته باشد. همین امر سبب شده تا فرد اقامتی بسیار راحت‌تر و جذاب‌تری را پشت سر بگذارد، این در حالی است که محیط بوتیک هتل در مقایسه با هتل از صمیمیت و راحتی بیشتری برخوردار می‌باشد.

اقتضادی و مقرون به صرفه

یکی دیگر از دلایلی که سبب شده تا افراد از بوتیک هتل‌ها جهت اقامت خود استفاده نمایند، هزینه اقامت مناسب و بسیار اقتصادی می‌باشد. بوتیک هتل‌ها در مقایسه با هتل‌ها از هزینه مناسب‌تری برخوردار می‌باشد که با توجه به امکانات خود بهترین گزینه جهت اقامت از لحاظ اقتصادی نیز می‌باشد.

موقعیت مکانی مناسب

بوتیک هتل‌ها مکانی نه چندان بزرگی را برای احداث نیاز دارند، این مکان می‌تواند در مرکز شهر باشد، قرار گیری بوتیک هتل‌ها در مرکز شهر سبب هماهنگی بوتیک هتل با بافت تاریخی آن منطقه شده است. در نظر داشته باشید که بوتیک هتل می‌تواند در مناطق مجلل شهر نیز احداث گردد.

طراحی و دکور بی‌نظیر

نمای ظاهری و دکوراسیون منحصر به فرد در بوتیک هتل‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. بوتیک هتل‌ها در واقع تلفیقی از دکوراسیون سنتی و مدرن می‌باشد که در محیط آن‌ها رقص نورهای سرزنده و پرشور به خوبی قابل مشاهده می‌باشد. دکوراسیون هر اتاق در هر بوتیک هتل منحصر به فرد و نسبت به اتاق دیگر متفاوت می‌باشد و از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است.

اقامتگاه سنتی ایرانمهر

آشنایی با بهترین بوتیک هتل ایران

ایران سرزمینی بسیار ایده‌آل با توجه به موقعیت جغرافیایی، فرهنگ بسیار غنی و تاریخی می‌باشد، این امر سبب شده تا این کشور مکانی مناسب جهت احداث متنوع‌ترین بوتیک هتل‌ها می‌باشد. بوتیک هتل‌هایی ساخته شده در ایران در میان گردشگران خارجی محبوبیت بسیار زیادی دارند و حتی برخی از آن‌ها بوتیک هتل‌ها را به چشم جاذبه توریستی در نظر می‌گیرند.

از بهترین بوتیک هتل در ایران، بوتیک هتل سنتی ایرانمهر واقع در شهر شیراز می‌باشد، این بوتیک هتل فوق العاده جذاب توانسته است رضایت افراد زیادی را پس از گذراندن اقامت به خود جلب نماید و به بهترین بوتیک هتل در ایران تبدیل شود.

امکانات بهترین بوتیک هتل ایران

ممکن است با خود فکر کنید که به واسطه سنتی بودن محیط بوتیک هتل‌ها، امکانات آن‌ها بسیار محدود و سطحی می‌باشد. خوب است بدانید که بوتیک هتل ایرانمهر دارای امکانات بسیار مدرن و ویژه می‌باشد که راحتی و آرامش را برای مسافرین خود به ارمغان می‌آورد، امکانات بهترین بوتیک هتل ایران به شرح زیر می‌باشد.

 • دارای کامل‌ترین و متنوع‌ترین منوی غذایی
 • بهره گیری از اتاق ماساژ اختصاصی
 • حمام سنتی
 • دارای تخت‌های دبل و سینگل در هر اتاق
 • کافی شاپ
 • خدمات 24 ساعته
 • دارای 14 اتاق با طراحی منحصر به فرد و زیبا
 • قرار گیری در بهترین موقعیت جغرافیایی شیراز
 • دارای سیستم اینترنت پرسرعت و مجزا در هر اتاق
 • سرویس بهداشتی فرنگی مجزا در هر اتاق
 • حیاط دنج و سرسبز
 • حوض آبی رنگ در مرکز حیاط

تمامی موارد بالا در کنار پرسنلی بسیار باتجربه و حرفه‌ای در تبدیل بوتیک هتل ایرانمهر به بهترین بوتیک هتل ایران نقش بسیار اساسی داشته‌اند. بوتیک هتل ایرانمهر با بهره گیری از طراحی دوران قاجار و نقوش بی‌نظیر بهترین مکان جهت اقامت می‌باشد.

بوتیک هتل سنتی ایرانمهر

کلام پایانی

عوامل گوناگونی می‌توانند در تبدیل یک بوتیک هتل به بهترین بوتیک هتل ایران نقش داشته باشد. بوتیک هتل سنتی ایرانمهر واقع در شهر شیراز با داشتن امکاناتی بی‌نظیر و منحصر به فرد از بهترین بوتیک هتل‌های ایران می‌باشد که هر ساله با افتخار میزبان تعداد بسیار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است. در صورتی که به دنبال تجربه اقامتی خاص در کنار محیطی فوق العاده آرامش بخش می‌باشید می‌توانید از طریق صفحه رزرو اتاق‌ها با اطلاع از امکانات به خصوص هر اتاق نسبت به رزرو اتاق مد نظر خود اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *