مزایای اقامت در بوتیک هتل چه هستند؟

مزایای اقامت در بوتیک هتل

با وجود اینکه، گزینه‌های بسیاری برای اقامت مسافران و گردشگران در شهرها وجود دارد؛ اما مزایای اقامت در بوتیک هتل سبب شده‌اند تا بوتیک هتل‌ها موفق شوند جایگاه و محبوبیت خاصی را بین افراد بیابند. ممکن است بسیاری از مردم، بوتیک هتل‌ها را با وسعت کوچک آن‌ها بشناسند؛ اما حقیقت این است که، این موضوع سبب شده تا کیفیت خدمات در بوتیک هتل‌ها افزایش پیدا کند و میزان صمیمیت بین افراد حاضر در آن محل نیز روندی صعودی داشته باشد. معمولا، بوتیک هتل‌ها تعداد اتاق‌های کمتری نسبت به دیگر انواع هتل و اقامتگاه دارند و همچنین، در بخش‌هایی از شهر ساخته می‌شوند که طراحی‌ها و امکانات منحصر به فردی دارد. در ادامه این مقاله از وبسایت بوتیک هتل ایرانمهر، قرار است مزایای اقامت در بوتیک هتل را برای شما بررسی کنیم و بگوئیم که چرا بوتیک هتل‌ها، آینده روشن صنعت هتلداری هستند!

خلاصه‌ای از تاریخچه بوتیک هتل

مزایای اقامت در بوتیک هتل

بوتیک هتل‌ها(Boutique Hotel)، معمولا با طراحی‌های سنتی و بسیار خاص، ارائه خدمات VIP، محیط داخلی باشکوه، برخورداری از امکانات مدرن و توجه داشتن به جزئیات، شناخته می‌شوند. در بوتیک هتل، رستوران، کافه و انواع خدمات ارائه می‌شوند؛ که سبب شده است تا این اقامتگاه‌ها، به محیطی ایده‌آل برای مسافرانی تبدیل گردند که به دنبال اقامتی آرامش‌بخش و راحت هستند. مزایای اقامت در بوتیک هتل بسیارند؛ اما همچنان این نوع از اقامتگاه‌ها در کشور ایران تازگی دارند و ممکن است بسیاری از وجود آن‌ها آگاهی نداشته باشند.

بوتیک هتل‌ها برای اولین بار در سال 1980، معرفی شدند. در آن زمان، هتل‌های زنجیره‌ای بر مارکت هتلداری تسلط داشتند، که عموما همه شبیه به هم بودند. دلیل این امر نیز، آن بود که همه از استانداردهای مشخصی پیروی می‌کردند. اصطلاح بوتیک هتل، توسط “استیو روبل”، که یکی از مالکان هتل نمادین “مورگانز” در شهر نیویورک بود، ابداع شد. این هتل، جزو اولین نمونه‌های بوتیک هتل بود که در سال 1984 افتتاح گردید.

از همان ابتدا، بوتیک هتل‌ها دارای طراحی‌های منحصر به فرد و شیک بودند و با خدمات بسیار VIP خود، تعریف می‌شدند. این اقامتگاه‌ها، اغلب در ساختمان‌های تاریخی و یا محله‌های سنتی و خاص از شهر قرار داشتند. با گذشت زمان، مفهوم بوتیک هتل تکامل یافت و گسترش پیدا کرد.

ویژگی اصلی بوتیک هتل‌ها

هم‌اکنون، مجموعه‌های بسیاری تحت عنوان بوتیک هتل در سراسر جهان فعالیت دارند؛ که از لحاظ وسعت، سبک ارائه خدمات و برندسازی با یکدیگر متفاوت هستند؛ اما آنچه که در بین تمام بوتیک هتل‌ها مشابه است و این دسته اقامتگاه‌ها از آن به صورت جدی پیروی می‌کنند، تاکید بر فردیت و استقلال می‌باشد. در واقع، شما هیچ بوتیک هتلی را پیدا نمی‌کنید که زیرمجموعه هتل دیگری باشد یا به صورت وابسته با مجموعه‌ای دیگر فعالیت کند. در ادامه، به بررسی مزایای اقامت در بوتیک هتل خواهیم پرداخت تا شما نیز با این دسته از اقامتگاه‌ها، بیشتر آشنا شوید!

مزایای اقامت در بوتیک هتل کدام‌اند؟

مزایای اقامت در بوتیک هتل کدام‌اند

گردشگران و مسافران در دنیای امروزه، بیشتر تمایل دارند تا زمان سفر خود در محلی اقامت داشته باشند که به راحتی خانه خودشان باشد! در حقیقت، آن‌ها می‌خواهند احساس گرما، صمیمیت و آرامش را در آن محل احساس کنند و بدانند که به نیازهای آنان در اسرع وقت، رسیدگی خواهد شد. یکی از مزایای اقامت در بوتیک هتل نیز، این است که این احساس را به مهمانان خود منتقل می‌کند! معمولا، هتل‌های زنجیره‌ای و مرسوم که در گذشته بسیار فعالیت داشتند، در جهان امروز قادر نیستند تا این خواسته افراد را برآورده کنند و تجربه‌ای که آن‌ها می‌خواهند را ارائه نمایند. از این رو، رشد بوتیک هتل‌ها نسبت به قبل افزایش پیدا کرده است. در بخش زیر، برخی از مزایای اقامت در بوتیک هتل و امتیازاتی را شرح داده‌ایم، که این دسته از اقامتگاه‌ها نسبت به هتل‌های قدیمی عرضه می‌کنند:

برخورداری از وسعت کم

معمولا، یک بوتیک هتل از لحاظ وسعت نسبت به هتل‌های دیگر کوچکتر است. این اقامتگاه‌ها از 10 تا 100 اتاق دارند که آماده پذیرایی از میهمانان در آن‌ها هستند. این مورد از مزایای اقامت در بوتیک هتل، موجب شده است که کنترل داشتن بر این اتاق‌ها بسیار راحت‌تر گردد. در نتیجه، میهمانان هر آنچه احتیاج داشته باشند را، می‌توانند سریع‌تر و با سهولت بیشتری بدست آورند. مدیران این دسته از اقامتگاه‌ها، می‌توانند بر تمام امور اجرایی در هتل متمرکز شوند و بنابراین، ارائه خدمات به میهمانان با دقت و نظم بیشتری انجام می‌گیرد.

ارائه خدمات VIP به میهمانان

اقامت در یک بوتیک هتل، می‌تواند تجربه بسیار دلچسب و شیرینی برای مسافران هر منطقه باشد؛ زیرا در این اقامتگاه به بهترین شکل به شما توجه می‌شود! حقیقت این است که، تعداد میهمانان و کسانی که در یک بوتیک هتل اقامت دارند؛ حتی اگر همه اتاق‌ها نیز پر باشد، باز هم کم است. همین گزینه از مزایای اقامت در بوتیک هتل سبب می‌شود تا مدیریت مجموعه و کارکنان بتوانند بهتر به خواسته‌هایتان رسیدگی نمایند.

برخورداری از برندسازی منحصر به فرد

هتل‌های بزرگ، عموما به تبلیغات خود بسیار اهمیت می‌دهند و سعی دارند تا از این طریق، افراد را به خود جذب کنند؛ اما از طرف دیگر، هیچ برند به خصوص یا شخصیت منحصر به فردی ندارند که به وسیله آن تعریف شوند! از مزایای اقامت در بوتیک هتل، این است که بوتیک هتل‌ها با توجه به ساخته شدن در مناطق سنتی و قدیمی شهرها و برخورداری از طراحی‌ها و معماری‌هایی شگفت‌انگیز، نظیر هیچ یک از هتل‌های زنجیره‌ای نیستند!

همین ویژگی بوتیک هتل، سبب شده است تا کاراکتری خاص را در صنعت هتلداری و گردشگری برای خود ایجاد کند. به تازگی، موسسات و اقامتگاه‌های تازه نیز سعی بر این دارند تا از طریق سرمایه‌گذاری‌های عظیم در برندسازی خود، بتوانند با بوتیک هتل‌ها در این صنعت رقابت نمایند.

بازه خدمات گسترده

یکی دیگر از مزایای اقامت در بوتیک هتل، این است که شما می‌توانید از بازه خدمات گسترده ارائه شده در این اقامتگاه‌ها، استفاده نمائید! مستقل بودن و وابستگی نداشتن به مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای، سبب شده است تا صاحبین و مدیریت بوتیک هتل‌ها، بتوانند در خدمات قابل ارائه اقامتگاه خود، خلاقیت‌های متنوعی را ایجاد نمایند.

به عنوان مثال؛ آن‌ها می‌توانند بوتیک هتل‌ها را بر روی بام بسازند، یا در داخل پارک‌ها آن‌ها را افتتاح نمایند. همچنین، بوتیک هتل مورد نظر، می‌تواند مضمون موسیقیایی داشته باشد و در آن، اجراهای زنده نیز صورت گیرد. حتی، در صورت تمایل؛ آن‌ها می‌توانند در بوتیک هتل‌ها استخر بسازند و آن را در اختیار مسافران خود قرار دهند.

بوتیک هتل ایرانمهر در شیراز که یکی از بهترین بوتیک هتل‌های سراسر ایران محسوب می‌شود؛ خدمات حمام سنتی و ماساژ را در مجموعه خود ارائه نموده است. بنابراین، همانطور که گفته شد این یکی از مزایای اقامت در بوتیک هتل می‌باشد که به صورت معمول در هتل‌های زنجیره‌ای وجود ندارد.

تجربه‌ای به صرفه و با ارزش

درست است که هزینه اقامت در بوتیک هتل‌ها، کمی بالا است؛ اما زمانی که شما زندگی چند روزه در این اقامتگاه‌ها را تجربه نمائید، متوجه خواهید شد که ارزش پرداخت هزینه را دارد! ارائه خدمات بسیار شخصی و VIP، امکان استفاده از سرویس‌های متنوع، آرامش‌بخش بودن محیط زندگی و اقامت، نظافت و تمیزی ممتاز اتاق‌ها، همه جزو مزایای اقامت در بوتیک هتل هستند که سفری دلچسب و تجربه‌ای خوشایند را برای شما رقم خواهند زد!

توجه و دقت به جزئیات

یکی دیگر از مزایای اقامت در بوتیک هتل، این است که معمولا خدمه و کارکنان به جزئیات امکانات رفاهی میهمانان خود بسیار توجه دارند! در حقیقت، این یکی از افتخارات بوتیک هتل‌ها در صنعت هتلداری است که با افزایش میزان توجه به میهمانان خود، فضایی گرم، صمیمانه و لوکس را برای آنان ایجاد می‌نمایند. شما می‌توانید این ویژگی بوتیک هتل را در نحوه دکور و دیزاین کردن اتاق‌ها، ارائه خدمات با ملاحظه بالا و اعطای هدایای کوچک به میهمانان مشاهده کنید.

تجربه غذاخوری منحصر به فرد

از دیگر مزایای اقامت در بوتیک هتل، می‌توان به برخورداری از رستوران و کافه در داخل محوطه اشاره کرد. در رستوران بوتیک هتل، معمولا غذاها و خوراک‌های محلی شهر مورد نظر سرو می‌شوند. این امر می‌تواند برای مسافران تجربه لذت بخش‌تری را نسبت به فرهنگ آن محل ایجاد نماید. اگر تمایل دارید تا زندگی و سفر چند روزه خود را در آن شهر، با تمام وجود حس کنید به شما توصیه می‌کنیم که اقامت در یک بوتیک هتل را انتخاب نمائید!

به عنوان مثال؛ بوتیک هتل ایرانمهر که در شیراز واقع شده است؛ در رستوران خود عموما غذاها و خوراک‌هایی را برای میهمانان سرو می‌کند که غذاهای محلی شهر شیراز هستند. کلم پلو، لوبیا پلو با ماهیچه و دیزی، نمونه‌ای از این غذاها می‌باشند.

ورود مجاز حیوانات خانگی به بوتیک هتل

اگر به حیوانات خانگی خود وابسته هستید و عموما به همراه آن‌ها سفر می‌کنید؛ بوتیک هتل‌ها اقامتگاه‌هایی بسیار مناسب برای شما خواهند بود! شما می‌توانید به دور از قوانین سخت‌گیرانه هتل‌های زنجیره‌ای و دیگر اقامتگاه‌ها، که اجازه نمی‌دهند گردشگران به همراه حیوانات خانگی خود در محل مورد نظر اقامت داشته باشند، از تجربه شگفت‌انگیز اقامت در بوتیک هتل لذت ببرید! این مورد، یکی از مزایای اقامت در بوتیک هتل است که باعث شده تا این دسته از اقامتگاه‌ها، بیش از پیش مورد توجه مردم قرار گیرند.

برخورداری از محوطه و فضای باز دل‌انگیز

مزایای اقامت در بوتیک هتل

همانطور که پیش‌تر نیز به این مورد از مزایای اقامت در بوتیک هتل اشاره شد، بوتیک هتل‌ها از معماری و فضایی بسیار دل‌نشین برخوردار هستند که باعث شده است تا مدت اقامت افراد در آن‌ها، رویایی سپری شود! این اقامتگاه‌ها عموما دارای محوطه‌های فضای باز بسیار جذابی هستند که حتی گذراندن زمان در آن‌ها، سبب می‌شود تا شما احساس خوشایندی را تجربه نمائید. بوتیک هتل‌ها معمولا روف گاردن، بالکن، تراس و حیاط‌های زیبا با نورپردازی‌های شگفت‌انگیز دارند. این امر سبب شده است تا خود بوتیک هتل به تنهایی، به یک مکان دیدنی تبدیل شود!

بنابراین، زمان آن رسیده است تا با هتل‌های زنجیره‌ای خشک و افسرده کننده خداحافظی کنید و سفر بعدی خود را، در یکی از بوتیک هتل‌های منحصر به فرد ایران بگذرانید! بوتیک هتل ایرانمهر، یکی از برترین بوتیک هتل‌ها در ایران به شمار می‌رود که دارای معماری بسیار سنتی و قدیمی ایرانی است. شما با داشتن تجربه اقامت چند روزه در آن، می‌توانید طعم شیرین زندگی با فرهنگ مردم شیراز را بچشید.

جمع‌بندی مزایای اقامت در بوتیک هتل

در این مقاله، به بررسی 9 مورد از مزایای اقامت در بوتیک هتل پرداختیم. به صورت کلی، بوتیک هتل‌ها تجربیات بسیار منحصر به فرد و خاصی را برای میهمانان خود به ارمغان می‌آورند. ویژگی مهمی که بوتیک هتل‌ها از آن برخوردار هستند، این است که معمولا کارکنان آن‌ها به جزئیات بسیار توجه دارند و سعی می‌کنند تا خدمات خود را در حد هتل‌های 5 ستاره به میهمانان ارائه نمایند. همچنین، بوتیک هتل‌ها توجه ویژه‌ای به کیفیت بالای خدمات خود دارند. در بوتیک هتل‌ها، جو و فضایی بسیار صمیمانه بین میهمانان و کارکنان برقرار است؛ زیرا وسعت کوچک فضا و تعداد کم میهمانان باعث شده است تا ارائه خدمات به صورت دقیق‌تر، منظم‌تر و بهتر صورت گیرد. یکی از مزایای اقامت در بوتیک هتل که معمولا توسط هیچ هتل زنجیره‌ای ارائه نمی‌شود؛ این است که ورود حیوانات خانگی به محل اقامت میهمانان مجاز خواهد بود.

1 دیدگاه برای “مزایای اقامت در بوتیک هتل چه هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *