10 دلیل مهم برای اقامت در بوتیک هتل

اقامت در بوتیک هتل

افرادی که قصد سفر دارند معمولا زمانی که نوبت انتخاب محلی برای اقامتشان می‌شود، از گزینه‌های زیادی که پیش روی خود می‌بینند سردرگم می‌شوند! در این مقاله از وبسایت بوتیک هتل ایرانمهر، قرار است به بررسی 10 دلیل مختلف و مهم بپردازیم که چرا اقامت در بوتیک هتل مناسب است! ممکن است برخی از افراد انتخاب یک هتل زنجیره‌ای را ترجیح دهند؛ اما آن‌ها نمی‌دانند که با گرفتن این تصمیم چه مزایا و امکاناتی را از دست خواهند داد. به صورت کلی، هتل‌های زنجیره‌ای همه شبیه به هم هستند و هیچ امتیاز متنوعی را در اختیار میهمانان خود قرار نمی‌دهند؛ اما تنوع ارائه خدمات در بوتیک هتل‌ها شگفت‌انگیز است و این یکی از دلایلی می‌باشد که چرا باید در یک بوتیک هتل اقامت داشته باشید. در ادامه، با ایرانمهر همراه شوید تا 10 دلیل مهم برای اقامت در بوتیک هتل را با یکدیگر بررسی نمائیم.

چرا اقامت در بوتیک هتل را انتخاب کنیم؟

اقامت در بوتیک هتل

بوتیک هتل، نوعی از انواع اقامتگاه است که طراحی قدیمی و سنتی دارد. همچنین، این اقامتگاه‌ها معمولا کمتر از 100 اتاق دارند و از فضای کوچکتری نسبت به هتل‌های زنجیره‌ای برخوردار می‌باشند. برخی از افراد، ممکن است اقامت در هتل‌های معمولی یا زنجیره‌ای را نسبت به اقامت در بوتیک هتل ترجیح دهند؛ اما تنها دلیل این امر، تبلیغات گسترده این هتل‌ها است که باعث شده‌اند تا افراد حس آشنا و اعتماد بیشتری نسبت به این هتل‌ها داشته باشند.

واقعیت این است که، هتل‌های زنجیره‌ای صرفا دارای یک اتاق هستند و عموما همه شبیه به هم ساخته می‌شوند. در نهایت، شما هیچ تجربه منحصر به فردی را در این هتل‌ها نخواهید داشت؛ اما اگر اقامت در بوتیک هتل را انتخاب کنید؛ می‌توانید از انواع امکانات ویژه و VIP که به افراد ارائه می‌شود، استفاده نمائید! در ادامه، به بررسی 10 مورد از برترین دلایلی می‌پردازیم که چرا باید اقامت در بوتیک هتل را برای سفر بعدی خود برگزینید.

10 مورد از دلایل اقامت در بوتیک هتل

اقامت در بوتیک هتل

بوتیک هتل‌ها به میهمانان خود خدمات بسیار ویژه‌ای را ارائه می‌کنند و راحتی آنان را اولیت خود قرار می‌دهند. یکی از مزایای اقامت در بوتیک هتل با توجه به مستقل بودن آن‌ها، این است که شما با خدماتی رو به رو خواهید شد که امکان دارد در بسیاری از اقامتگاه‌ها و هتل‌ها آن‌ها را به شما ارائه ندهند! به طور مثال؛ ارائه خدمات ماساژ و اسپا، رستوران و کافه، زمین گلف و تنیس، استخر و حمام سنتی، برخی از این دسته از امکانات هستند. موارد بسیاری از انواع ویژگی بوتیک هتل وجود دارند که سبب می‌شوند تا یک مسافر یا گردشگر، آن را انتخاب کند. گزینه‌های ذکر شده در بخش زیر 10 مورد از آن‌ها هستند که اطلاعات بیشتری را در رابطه با بوتیک هتل به شما خواهند آموخت.

اقامت در بوتیک هتل؛ تجربه‌ای خاص

انتخاب اقامت در بوتیک هتل، برای شما تجربیاتی را به ثمر خواهد آورد که در هیچ اقامتگاه دیگری آن‌ها را دریافت نخواهید کرد! شما هر بوتیک هتلی را در شهر یا منطقه مقصد خود انتخاب کنید؛ مجموعه‌ای منحصر به فرد خواهد بود که خدمات، طراحی، اتاق‌ها و امکانات آن را حتی مشابه بوتیک هتل‌های دیگر پیدا نمی‌کنید. دلیل این امر، مستقل بودن و مجزا بودن سیستم مدیریتی بوتیک هتل‌ها نسبت به یکدیگر است. در هتل‌های زنجیره‌ای و معمولی، برخی استانداردها و قوانین مانع از این می‌شوند که خدماتی منحصر به هر مشتری ارائه گردد؛ اما شما می‌توانید در بوتیک هتل‌ها، به صورت VIP سرویس دریافت کنید.

خدمات و سرویس‌های شخصی بیشتر

همانطور که در ابتدا گفته شد، بوتیک هتل‌ها معمولا از فضای کوچکتر و تعداد اتاق‌های کمتری نسبت به هتل‌های زنجیره‌ای برخوردار هستند. همین موضوع سبب می‌شود تا مدیریت و کارکنان بوتیک هتل بتوانند به شکلی دقیق‌تر و منظم‌تر به میهمانان خود سرویس دهند.

آن‌ها شانس این را خواهند داشت تا بیشتر با شما، خانواده و دوستانتان آشنا شوند و از این رو، می‌توانند هر آنچه که شما احتیاج داشتید را طی مدت زمان اقامت در بوتیک هتل، برایتان فراهم آورند. همچنین، شما می‌توانید از حیوانات خانگی خود نیز در این اقامتگاه نگهداری نمائید! برخلاف بیشتر هتل‌ها و اقامتگاه‌ها که قوانین سخت‌گیرانه‌ای نسبت به ورود حیوانات خانگی دارند؛ بوتیک هتل‌ها، به راحتی به افراد اجازه می‌دهند تا به همراه حیوان خانگیشان اقامت داشته باشند.

برخورداری از محیط مناسب

به صورت معمول، بوتیک هتل‌ها در قلب هر شهر ساخته و مدیریت می‌شوند تا مسافران بتوانند به راحتی به امکانات مختلف شهری دسترسی داشته باشند! با توجه به اینکه این اقامتگاه‌ها فضای کمتری از شهر را اشغال می‌کنند و همانند هتل‌های زنجیره‌ای و عظیم نیستند که بیش از 20 طبقه داشته باشند؛ می‌توان آن‌ها را تقریبا در هر بخش از شهر افتتاح نمود. بنابراین، اقامت در بوتیک هتل این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به انواع فروشگاه و مغازه، رستوران و کافه و مکان‌های دیدنی، رفت و آمدی بدون دردسر داشته باشید!

نکته دیگری که در رابطه با اقامت در بوتیک هتل وجود دارد؛ این است که عموما ساختمان این هتل‌ها در بخش‌های سنتی و قدیمی از شهر ساخته می‌شوند. دلیل این امر، آشنا شدن مسافران با فرهنگ و رسم و رسومات آن محل مورد نظر است! به طور مثال؛ بوتیک هتل ایرانمهر که یکی از بهترین و زیباترین اقامتگاه‌ها در ایران محسوب می‌شود، در بافت قدیمی و سنتی شهر شیراز واقع شده است تا گردشگران بتوانند بیشتر با فرهنگ شهر تاریخی شیراز آشنا گردند.

تغییر و تحولات مداوم بوتیک هتل‌ها

بوتیک هتل‌ها می‌توانند در طول سال و یا حتی با تغییر فصل‌ها، دستخوش تغییرات عظیم شوند به گونه‌ای که هیچ هتل زنجیره‌ای نمی‌تواند اینکار را انجام دهد؛ چون در نهایت خرج و مخارج بسیاری را برای آنان به همراه خواهد داشت. همچنین، تنوع اتاق‌ها و سوئیت‌های ارائه شده توسط بوتیک هتل‌ها بسیار است و شما می‌توانید با توجه به سلیقه و علایق خود، هر یک از آن‌ها را برای اقامتی دلنشین‌تر برگزینید. به عنوان مثال؛ بوتیک هتل ایرانمهر دارای 11 نوع اتاق مختلف است که از لحاظ دکوراسیون، معماری، نورپردازی، اندازه و تعداد تخت با یکدیگر متفاوت هستند. اینگونه تنوع‌ها را شما تنها در بوتیک هتل‌ها تجربه خواهید کرد.

داشتن کارکنان متخصص و باتجربه

معمولا، کارکنان و نیروهای مشغول به کار در بوتیک هتل از اطلاعات بالایی در رابطه با مقصد مورد نظر شما برای سفر برخوردار هستند. همچنین، به صورت معمول آن‌ها از اهالی و مردم همان شهر هستند؛ بنابراین می‌توانند شما را به بهترین شکل جهت لذت بردن از سفرتان راهنمایی کنند. آن‌ها اطلاعات زیادی نسبت به محیط اطراف بوتیک هتل دارند؛ بنابراین اگر نیاز داشتید تا به بانک بروید یا به دنبال یک شیرینی فروشی مناسب در نزدیکی محل اقامت خود می‌گشتید؛ می‌توانید از آن‌ها کمک بخواهید.

ارتباطات محلی با دیگر کسب و کارها

بوتیک هتل‌ها، یک کسب و کار محلی محسوب می‌شوند؛ از این رو، ممکن است بسیاری از آن‌ها با دیگر کسب و کارهای محلی همانند رستوران‌ها، همکاری داشته باشند. این موضوع، یکی از مزایای اقامت در بوتیک هتل برای افراد به شمار می‌رود؛ زیرا شما می‌توانید به عنوان میهمان از خدمات کسب و کارهای محلی که بوتیک هتل مد نظرتان با آنان در ارتباط هستند، استفاده نمائید. حتی ممکن است بتوانید به صورت رایگان یا با تخفیفات ویژه‌ای از آن سرویس‌ها بهره‌مند شوید. برخی از این کسب و کارها شامل؛ غذاخوری‌ها و کافه‌ها، مراکز ماساژ و اسپا و گاها آژانس‌های تور داخلی هستند.

برخورداری از طراحی و معماری خاص

اقامت در بوتیک هتل - برخورداری از طراحی و معماری خاص

بوتیک هتل‌ها، به جای اینکه همانند هتل‌های زنجیره‌ای و معمولی از یک الگوی تکراری برای دکوراسیون و طراحی محیط خود استفاده کنند؛ ترجیح می‌دهند تا طراحی داخلی و نمای ساختمان خود را برگرفته از سبک‌های خاص و منحصر به فرد بسازند. هر بوتیک هتل با دیگر هتل‌ها از نوع خود، تفاوت دارد؛ زیرا به صورت کلی آن‌ها از استاندارد خاصی در راستای دکور کردن استفاده نمی‌کنند. با برخورداری از استایلی بسیار منحصر به فرد و ساختمان‌هایی زیبا، بوتیک هتل‌ها قادر خواهند بود تا تجربه اقامتی ویژه را برای میهمانان خود رقم بزنند.

برخورداری از فضا و جو صمیمی

فضای کوچک و جمع و جور بوتیک هتل‌ها، باعث شده است تا جوی صمیمی و راحت بین افراد حاضر در آن محل بوجود آید. به احتمال زیاد، شما این فضای راحت و صمیمانه را در هیچ هتل زنجیره‌ای نخواهید یافت! همچنین، دیگر ویژگی‌های بوتیک هتل که شامل ساکت بودن و آرامبخش بودن فضا، برخورداری از معماری منحصر به فرد و ارائه خدمات ویژه و ممتاز به میهمانان هستند، موجب شده‌اند تا محیطی آرام و راحت برای میهمانان در این نوع از اقامتگاه ایجاد شود. در نهایت، اگر تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری را در زمینه اقامت در بوتیک هتل، مزایای اقامت در بوتیک هتل و ویژگی‌های بوتیک هتل کسب نمائید؛ می‌توانید به وبسایت بوتیک هتل ایرانمهر مراجعه فرمائید.

جمع‌بندی اقامت در بوتیک هتل

در این مقاله از وبسایت بوتیک هتل ایرانمهر، به بررسی شرایط و دلایلی پرداختیم که چرا باید برای سفر بعدی خود، اقامت در بوتیک هتل را برگزینید. بوتیک هتل‌ها معمولا از فضایی نسبتا کوچک و صمیمی برخوردار هستند که باعث می‌شود تا مسافران و گردشگرانی که در آن‌ها اقامت دارند، احساس راحت و خوشایندی را تجربه نمایند. همچنین، افراد می‌توانند به آسانی به امکانات شهری مختلف دسترسی داشته باشند؛ زیرا بوتیک هتل‌ها همیشه در قلب شهر‌ها ساخته می‌شوند. دلیل این امر نیز، آشنا شدن بیشتر مسافران با فرهنگ آن شهر و منطقه است. در نهایت، اگر تمایل دارید تا به اقامت در بوتیک هتل بپردازید؛ می‌توانید اتاق با دکوراسیون، منظره و تعداد تخت مورد نظر خود را انتخاب نمائید! درست است که بوتیک هتل‌ها کمتر از 100 عدد اتاق را به افراد ارائه می‌کنند؛ اما تنوع ظاهری و امکاناتی در این اتاق‌ها بسیار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *