مزایای رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز چیست؟

رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز

ممکن است بسیاری از شما تمایل داشته باشید تا به شهر شیراز سفر کنید؛ اما ندانید که اقامتگاه یا هتل مناسب برای شما کدام است و باید در چه محلی اقامت داشته باشید. در این مقاله، قرار است مزایای رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز را برای شما بررسی کنیم. بنابراین اگر شما نیز قصد دارید تا به شهر تاریخی و زیبای شیراز سفر کنید؛ توصیه ما این است که حتما در رابطه با اقامتگاه‌های سنتی این شهر، اطلاعات کافی را جمع‌آوری نمائید. در این مقاله از وبسایت بوتیک هتل ایرانمهر، به بررسی مزایای رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز می‌پردازیم، شرایط رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز را بررسی می‌کنیم و در نهایت، به شما توضیح می‌دهیم که چطور می‌توانید به رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز بپردازید! با ایرانمهر همراه شوید.

بررسی کلی اقامتگاه سنتی در شیراز

بررسی رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز

پیش از اینکه به توضیح در رابطه با اقامتگاه‌های سنتی در شیراز و نحوه رزرو اتاق در آن‌ها بپردازیم؛ بهتر است تا در رابطه با مفهوم و ویژگی‌های اقامتگاه سنتی توضیحاتی را ارائه دهیم. ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که اقامتگاه سنتی چه تفاوتی با اقامتگاه‌های بومی دارد؟ آیا بوتیک هتل همان اقامتگاه سنتی است؟ اقامتگاه سنتی برای ماندن بهتر است یا هتل‌های لوکس و زنجیره‌ای؟

اقامتگاه سنتی، نوعی از اقامتگاه یا هتل است که دارای معماری سنتی و قدیمی می‌باشد. این اقامتگاه‌ها معمولا ساختمان‌هایی تاریخی هستند که بازسازی شده و به صورت اقامتگاه درآمده‌اند. مسافرانی که به هنر و تاریخ ایران علاقه دارند می‌توانند اقامت در اقامتگاه سنتی را برگزینند؛ این امر باعث می‌شود تا آن‌ها با فرهنگ و سنت شهر مورد نظر بیشتر آشنا گردند. اقامتگاه‌های سنتی دارای ظاهری قدیمی هستند؛ اما در آن‌ها امکانات و سرویس‌های بسیار مدرنی ارائه می‌شود. شما قادر خواهید بود تا از اینترنت وای فای رایگان استفاده کنید، در اتاق خود تهویه هوا یا اسپیلت داشته باشید و از خدماتی همانند سونا و جکوزی بهره‌مند شوید.

عموم اقامتگاه‌های سنتی، رستوران‌ها و کافه‌های اختصاصی را در محیط خود دارند. بنابراین، شما قادر خواهید بود تا بدون اینکه نیاز داشته باشید از محل اقامت خود خارج شوید، در رستوران یا کافه اقامتگاهتان حاضر شوید و غذای مورد علاقتان را میل نمائید! نکته‌ای که در رابطه با اقامتگاه‌های سنتی وجود دارد؛ این است که رستوران‌های داخلی آن‌ها معمولا غذاها و خوراک‌های محلی آن شهر را سرو می‌کنند. البته، به صورت کلی می‌توانید غذاهای سنتی ایرانی را در آن‌ها بیابید؛ اما معمولا، خوراک‌های بین‌المللی همچون پیتزا و پاستا در آنجا سرو نخواهد شد.

مقایسه اقامتگاه سنتی با دیگر اقامتگاه‌ها

مزایای رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز

یکی از انواع اقامتگاه‌ها که ممکن است افراد آن‌ها را با اقامتگاه‌های سنتی اشتباه بگیرند؛ اقامتگاه‌های بومی هستند. البته، این دو نوع اقامتگاه تفاوت‌های عمده‌ای با یکدیگر دارند. به عنوان مثال؛ اقامتگاه‌های سنتی خدمات و سرویس‌های مدرنی را به میهمانان خود ارائه می‌دهند در حالی که اقامتگاه‌های بومی، از ساده‌ترین خدمات و سرویس‌ها برخوردار هستند. به عنوان مثال؛ اقامتگاه‌های سنتی در اتاق‌های خود برای میهمانان اینترنت رایگان، تلویزیون و سیستم تهویه و تنظیم هوا را تعبیه کرده‌اند؛ اما اقامتگاه‌های بومی هیچ یک از این سرویس‌ها را به میهمانان ارائه نمی‌دهند.

از طرف دیگر، اقامتگاه‌های بومی معمولا در روستاها، شهرهای اطراف و فضاهایی که به طبیعت نزدیک‌تر هستند ساخته می‌شوند تا میهمانانی که به طبیعت‌گردی علاقمند هستند، حس نزدیک‌تری را با این فضا داشته باشند. در حالی که، اقامتگاه‌های سنتی در بخش‌هایی پر رفت و آمد از شهر ساخته می‌شوند تا میهمانان بتوانند به راحتی، به امکانات شهری مختلف دسترسی داشته باشند. همچنین، اقامتگاه‌های سنتی همانند بوتیک هتل‌ها، در مناطق تاریخی و بافت قدیم شهرها ساخته می‌شوند. دلیل این امر، نزدیک بودن مسافران و میهمانان به نقاط گردشگری و جاذبه‌های تاریخی است!

به عنوان مثال؛ بوتیک هتل ایرانمهر که در شهر شیراز واقع شده است؛ در بافت تاریخی این شهر قرار دارد. شما با اقامت داشتن در این بوتیک هتل یا اقامتگاه سنتی، قادر خواهید بود تا به جاذبه‌های تاریخی همانند بازار وکیل، حمام وکیل، سرای مشیر و ارگ کریم خان زند، دسترسی راحت و سریع داشته باشید! همچنین، می‌توانید برای خرید سوغاتی‌های شهر شیراز، هر روز و در هر ساعتی، در کمترین زمان ممکن به بازارهای قدیمی و دلنشین این شهر سر بزنید.

ممکن است برخی از شما نیز این سوال در ذهنتان نقش ببند که آیا بهتر نیست تا در یک هتل زنجیره‌ای اقامت داشته باشیم؟ پاسخ این سوال، نامشخص است! زیرا در نهایت، شما باید با توجه به علاقمندی‌ها و تمایلات خود یکی از این اقامتگاه‌ها را برگزینید. هتل‌های مختلف در شهرهای سراسر ایران، بسیار مشابه یکدیگر هستند.همچنین، همه از استانداردها و قوانین به خصوصی پیروی می‌کنند؛ اما اقامتگاه‌های سنتی و بوتیک هتل‌ها به این صورت نخواهند بود. در واقع، اقامتگاه‌های سنتی پروتکل‌ها و قوانین راحت‌تری دارند و به میهمانان خود سخت نمی‌گیرند.

مزایای رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز

مزایای رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز

در این بخش، قرار است تا به بررسی مزایای رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز بپردازیم. شاید پس از مطالعه این بخش، به نتیجه مطلوب خود برسید و بتوانید در نهایت یک اقامتگاه مناسب را برای خود انتخاب نمائید. رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز، به شما این امکان را می‌دهد تا در فضایی سنتی، قدیمی و دلنشین اقامت داشته باشید که حال و هوایی بسیار متفاوت را برای شما به ارمغان می‌آورد. شما قادر خواهید بود تا در اتاق‌های منحصر به فرد دارای دکوراسیون سنتی بمانید و از فرهنگ اصیل ایرانی لذت ببرید!

این ویژگی، به خصوص برای میهمانان و مسافران خارجی دارای جذابیت بسیاری است. آن‌ها معمولا ترجیح می‌دهند تا به جای رزرو اتاق در هتل‌های تکراری که در کشور خودشان هم نمونه آن‌ها وجود دارد، به رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز بپردازند تا بتوانند فرهنگ اصیل ایران را با تمام وجود احساس کنند.

یکی دیگر از مزایای رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز، این است که تعداد اتاق‌های محدود و کمی در این هتل‌ها به میهمانان ارائه می‌شود. ممکن است از خود بپرسید که کم بودن تعداد اتاق‌ها چگونه یک مزیت محسوب می‌شود؟ اول از همه باید به شما بگوئیم که این تعداد کم اتاق‌ها سبب می‌شود تا تعداد میهمانان نیز به همان نسبت کاهش پیدا کند؛ که این امر سبب افزایش امنیت، آرامش و بهبود کیفیت خدمات مجموعه می‌گردد!

برخورداری از خدمات VIP

به هر میزان که تعداد میهمانان مجموعه اقامتگاه سنتی کمتر باشد، پرسنل بهتر قادر خواهند بود تا خدمات و سرویس‌های خود را ارائه دهند. از این جهت که سرعت و دقت خدمات‌رسانی به میهمانان افزایش پیدا می‌کند. همچنین، کم بودن تعداد میهمانان سبب ایجاد فضایی آرامش‌بخش و صمیمی میان پرسنل و افراد حاضر در اقامتگاه خواهد شد. این امر می‌تواند لذت تجربه ماندگاری شما را در اقامتگاه سنتی مورد نظر افزایش دهد.

رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز، این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا هر نوع اتاقی را که می‌خواهید جهت اقامت خود انتخاب کنید. اتاق شما می‌تواند یک تخته، دو تخته یا سه تخته باشد و همچنین می‌توانید یک اتاق با یک تخت دو نفره را نیز رزرو نمائید. بستگی به تعداد شما دارد که قصد دارید در نهایت کدام یک از این اتاق‌ها را رزرو نمائید. نکته‌ای که در این میان وجود دارد؛ این است که با توجه به محدود بودن تعداد اتاق‌ها، بهتر است تا پیش از اقدام جهت سفر به شهر مورد نظر، اتاق خود را رزرو نمائید؛ به ویژه زمان‌هایی که تعطیلات است چون در این مواقع تعداد متقاضیان اقامت افزایش پیدا می‌کند.

یکی دیگر از مزایای رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز، این است که شما می‌توانید در صورت تمایل به همراه حیوانات خانگی خود در آن محل اسکان داشته باشید! همانطور که گفته شد؛ اقامتگاه‌های سنتی همانند هتل‌های زنجیره‌ای نیستند که از قوانین و پروتکل‌های سخت‌گیرانه پیروی کنند. از این رو، امکان ورود حیوانات خانگی به اقامتگاه‌های سنتی وجود دارد.

در صورتی که تمایل دارید تا به رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز بپردازید، می‌توانید در اولین مرحله اقامتگاه مورد نظر خود را برگزینید، سپس از طریق وبسایت یا شماره تماس آن‌ها، با آن مجموعه تماس حاصل فرمائید. در آخرین مرحله، در صورت خالی بودن ظرفیت مجموعه در آن تاریخی که شما قصد دارید به شهر شیراز سفر کنید، باید اقامت خود را نهایی کنید و بخشی از هزینه را به مجموعه مورد نظر پرداخت نمائید!

جمع‌بندی رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز

در این مقاله، به بررسی کلی در رابطه با اقامتگاه سنتی و ویژگی‌های آن پرداختیم. در ادامه، برخی از مزایای اقامتگاه سنتی در شیراز را مورد بررسی قرار دادیم. اگر شما قصد دارید تا به شهر شیراز سفر کنید و از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی آن دیدن کنید، می‌توانید در یک اقامتگاه سنتی سفر خود را بگذرانید! رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا از رستوران، کافه، حمام سنتی و خدمات ماساژ بهره‌مند شوید. همچنین، شما قادر خواهید بود تا در مکانی اقامت داشته باشید که فاصله بسیار کمی تا جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی و تاریخی دارد. رزرو اقامتگاه سنتی در شیراز، باعث می‌شود تا شما تجربه‌ای دلنشین، گرم و صمیمی را در این مکان داشته باشید و در حالی که از خدمات 5 ستاره یک هتل بهره‌مند می‌شوید، از فضای قدیمی و منحصر به فرد اقامتگاه سنتی نیز لذت ببرید!

دیگر مقالات مرتبط:

بهترین اقامتگاه سنتی شیراز کدام است؟

اقامتگاه سنتی ارزان در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *