اقامتگاه سنتی در شیراز: بازتابی از هنر و فرهنگ ایرانی

اقامتگاه سنتی در شیراز

اگر در برنامه تعطیلات خود سفر به شهر شیراز را در نظر دارید، به شما توصیه می‌کنیم تا یکی از انواع اقامتگاه سنتی در شیراز را برای اقامت خود انتخاب نمائید! اقامتگاه‌های سنتی در شیراز، دارای معماری‌های قدیمی، زیبا و خیره کننده‌ای هستند که باعث می‌شوند شما در فرهنگ اصیل ایرانی غرق شوید. همچنین، شما قادر خواهید بود تا در رابطه با فرهنگ مردم شیراز نیز اطلاعات زیادی را بیاموزید. علاوه بر این امر، قادر خواهید بود تا به جاذبه‌های گردشگری و تاریخی اطراف اقامتگاه خود سر بزنید، از غذاهای فوق العاده و محلی ایرانی لذت ببرید و در نهایت، با کوله باری از تجربیات خوشایند، سفر خود را به اتمام برسانید! در دنیای امروزه، هتل‌های زنجیره‌ای دیگر جذابیت گذشته را برای مسافران ندارند؛ بلکه افراد ترجیح می‌دهند تا مدت زمان اقامت خود را در شهر مقصد، در یک اقامتگاه سنتی بگذرانند. با ما همراه شوید تا در این مقاله، به بررسی صفر تا صد اقامتگاه سنتی در شیراز بپردازیم.

بررسی جامع اقامتگاه سنتی در شیراز

بررسی جامع اقامتگاه سنتی در شیراز

شیراز، شهری بسیار تاریخی و فرهنگی است که از جاذبه‌های گردشگری باستانی و قدیمی بسیاری برخوردار می‌باشد. افرادی که به شهر شیراز سفر می‌کنند، معمولا تمایل دارند تا علاوه بر گردشگری در مناطق سرسبز و زیبا همچون باغ ارم، به بافت قدیمی این شهر نیز سر بزنند و در رابطه با تاریخ کشور خود بیشتر بیاموزند. علاوه بر مسافران داخلی، مسافران خارجی نیز بیشتر تمایل دارند تا در بافت‌های تاریخی، گردشگری و قدیمی شهر شیراز گشت و گذار داشته باشند. از این رو، اقامتگاه‌های سنتی پدید آمدند تا تجربیات سفر و اقامت افراد را در شهر شیراز بهبود بخشند.

در گذشته، بیشتر مسافران تمایل داشتند تا به هر شهری که سفر می‌کنند، در یک هتل 4 یا 5 ستاره اقامت داشته باشند؛ اما به مرور زمان با پدید آمدن اقامتگاه‌های مختلف از نوع بوتیک هتل و اقامتگاه سنتی، علاقمندان به گردش و سفر دریافتند که اقامت داشتن در چنین فضایی برای آنان بسیار دلنشین‌تر از هتل‌های تکراری و مشابه یکدیگر است! از این رو، پیشنهاد ما به شما نیز این است که در برنامه سفر خود به شهر شیراز، یکی از انواع اقامتگاه سنتی در شیراز را جهت ماندن برگزینید.

ویژگی‌های اقامتگاه سنتی

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که اقامتگاه سنتی در شیراز چه ویژگی‌هایی دارد که افراد علاقمند به اقامت داشتن در آن‌ها هستند؟ به صورت کلی، اقامتگاه‌های سنتی از مزایای بسیاری برخوردار می‌باشند. این اقامتگاه‌ها به افراد اجازه می‌دهند تا به همراه حیوانات خانگی خود در محل اقامت داشته باشند. در حالی که، هتل‌های چند ستاره و لوکس، در رابطه با این امر قوانین بسیار سرسختانه‌ای دارند. از این رو، اگر به حیوان خانگی خود وابسته هستید و دوست دارید تا در زمان سفر او را همراه خود داشته باشید؛ انتخاب یک اقامتگاه سنتی در شیراز برای شما بهترین گزینه خواهد بود!

از طرف دیگر، اقامتگاه سنتی در شیراز و به صورت کلی، تمامی اقامتگاه‌های سنتی در سراسر دنیا، خدمات و سرویس‌های VIP را به میهمانان خود ارائه می‌دهند! بنابراین، شما قادر خواهید بود تا در طول اقامت خود، از بالاترین کیفیت خدمات بهره‌مند شوید. ممکن است این سوال در ذهنتان بوجود بیاید که اگر خدمات و سرویس‌های ارائه شده در اقامتگاه‌های سنتی و بوتیک هتل‌ها، لوکس و مدرن هستند، آیا باید هزینه‌ای بالا برای آن‌ها بپردازیم؟ جواب این سوال خیر است! در حقیقت، شما قادر خواهید بود تا با پرداخت هزینه‌ای معقول، از برترین کیفیت خدمات استفاده نمائید. این امر سبب صرفه‌جویی شما در هزینه‌ها خواهد شد.

مزایای اقامتگاه سنتی در شیراز

مزایای اقامتگاه سنتی در شیراز

در بخش قبل، به بررسی برخی از مزایای اقامتگاه‌های سنتی پرداختیم. در این بخش، قرار است تا به بررسی برخی از مزیت‌های اقامتگاه سنتی در شیراز بپردازیم تا شما بتوانید جهت انتخاب اقامتگاه و هتل مناسب سفر خود، بهتر تصمیم بگیرید! شهر شیراز، همانطور که در بخش‌های قبل گفته شد به عنوان پایتخت فرهنگی و تاریخی ایران شناخته می‌شود. از این رو، انواع اقامتگاه سنتی در شیراز بسیار هستند! شما می‌توانید با توجه به محل قرارگیری، خدمات قابل ارائه و فضای اقامتگاه سنتی، هر گزینه‌ای که بیشتر به تمایلاتتان نزدیک‌تر است را انتخاب کنید.

محل قرارگیری مناسب

به صورت معمول، افراد اقامتگاه‌های سنتی را انتخاب می‌نمایند که به بافت قدیمی شهر شیراز نزدیک باشد، در مرکز شهر قرار داشته باشد و فاصله آن از مراکز خرید و جاذبه‌های گردشگری، کم باشد! خوشبختانه، انواع اقامتگاه سنتی در شیراز با این ویژگی‌ها، بسیار است؛ اما در نهایت، شما باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که علاوه بر کیفیت بالای خدمات، هزینه‌ای مقرون به صرفه نیز داشته باشد. نکته‌ای که در رابطه با اقامتگاه‌های سنتی وجود دارد، این است که معمولا این نوع از انواع اقامتگاه، تعداد اتاق‌های کمی دارند و ممکن است این تعداد حتی به 100 اتاق نیز نرسد!

از این رو، شما باید آن اقامتگاه سنتی در شیراز را که مد نظرتان است، پیش از اقدام برای سفر کردن رزرو نمائید. دلیل این امر نیز آن است که امکان دارد اتاق مورد نظر شما از قبل رزرو شده باشد. بنابراین، بهتر است سریع‌تر جهت تصمیم‌گیری خود اقدام نمائید. البته، این مورد به گونه‌ای مزیت نیز محسوب می‌شود. حال ممکن است این سوال در ذهنتان نقش ببندد که چطور ممکن است کم بودن تعداد اتاق‌ها در یک اقامتگاه، مزیت محسوب شود؟

ارائه خدمات باکیفیت و VIP

پایین بودن تعداد اتاق‌ها در یک اقامتگاه سنتی در شیراز، سبب می‌شود تا تعداد میهمانان نیز نسبت به دیگر هتل‌ها کمتر باشد. در این راستا، امنیت و آرامش مدت زمان اقامت شما در آن محل افزایش پیدا خواهد کرد! علاوه بر این امر، پرسنل اقامتگاه سنتی نیز قادر خواهند بود تا دقیق‌تر، منظم‌تر و با سرعت بیشتری خدمات مد نظر شما را ارائه دهند.

مورد دیگری که در اثر این ویژگی اقامتگاه سنتی در شیراز و بوتیک هتل در شیراز بوجود می‌آید؛ این است که گرما، صمیمیت و هم‌دلی بین اعضای حاضر در اقامتگاه و همچنین کارکنان افزایش پیدا می‌کند. کارکنان با حوصله و صبوری بیشتری به شما خدمت ارائه می‌دهند و با میهمانان رفتاری بسیار دوستانه خواهند داشت که این موضوع سبب می‌شود تا میهمانان از سفر خود لذت بیشتری ببرند. شما قادر خواهید بود تا آرامش خاطر را در هر اقامتگاه سنتی در شیراز تجربه نمائید.

بهترین اقامتگاه سنتی در شیراز کجاست؟

به عنوان یکی از بهترین انواع اقامتگاه سنتی در شیراز، می‌توان به بوتیک هتل ایرانمهر اشاره کرد! این اقامتگاه سنتی در نزدیکی بازار وکیل قرار دارد و در بافت‌های قدیمی شهر شیراز واقع شده است. این بوتیک هتل، به صورت کلی از 11 اتاق برخوردار می‌باشد که هر یک ویژگی‌های منحصر به فرد و دکوراسیون خاص خود را دارند. شما می‌توانید اتاق‌های یک تخته، دو تخته و سه تخته را انتخاب نمائید یا اگر به همراه همسر خود سفر می‌کنید، قادر خواهید بود تا از اتاق دارای تخت دو نفره استفاده نمائید.

تمامی اتاق‌های بوتیک هتل ایرانمهر دارای چشم‌اندازهای شگفت‌انگیز هستند. برخی از اتاق‌ها دارای تراس و بالکن می‌باشند؛ بنابراین شما می‌توانید صبح‌ها در آنجا صبحانه بخورید یا عصرها چای بنوشید و شب‌ها ستاره‌ها را تماشا کنید! درست است که این اتاق‌ها به شیوه‌ای سنتی و قدیمی دکوراسیون شده‌اند؛ اما تماما از امکانات مدرن برخوردار هستند. در هر اتاق، یخچال، اسپیلت و تلویزیون قرار دارد. علاوه بر این امکانات، شما قادر خواهید بود تا از اینترنت رایگان این بوتیک هتل نیز استفاده نمائید!

بوتیک هتل ایرانمهر در شیراز

بوتیک هتل ایرانمهر، از این رو به عنوان بهترین اقامتگاه سنتی در شیراز یاد می‌شود؛ زیرا همواره سال‌ها است که میزبانی خود را به مسافران و میهمانان داخلی و خارجی اثبات نموده است! شما قادر خواهید بود تا در رستوران و کافه اختصاصی بوتیک هتل ایرانمهر، به صورت 24 ساعته غذا و خوراک میل کنید.

همچنین، در رستوران این اقامتگاه سنتی تماما غذاهای محلی و سنتی ایرانی سرو خواهد شد. از طرف دیگر، برخلاف هتل‌های زنجیره‌ای که تنها نهار و صبحانه را در رستوران‌های خود سرو می‌کنند که آن هم تنها در برخی از ساعات روز انجام می‌گیرد؛ شما قادر خواهید بود تا هر زمان که خواستید، در رستوران یا کافه ایرانمهر غذا و نوشیدنی میل نمائید. منوی رستوران ایرانمهر، انواع غذاها و خوراکی‌ها را سرو می‌کند. شما می‌توانید منویی متنوع را در این رستوران بیابید که خوشمزه‌ترین غذاهای ایرانی و پرس‌های شیراز در آن طبخ می‌شوند.

در آخر، شما قادر خواهید بود تا از حمام سنتی و خدمات ماساژ و اسپای سنتی این بوتیک هتل بهره‌مند شوید! اگر خسته هستید و نیاز به استراحت دارید، تنها کافی است تا به این بخش سری بزنید و در فضای دلنشین و سنتی این بوتیک هتل، از خدمات ویژه ماساژ استفاده نمائید.

جمع‌بندی

در این مقاله، به بررسی کلی اقامتگاه سنتی در شیراز پرداختیم و ویژگی‌های اقامتگاه سنتی را برای شما مورد بررسی قرار دادیم. شما قادر خواهید بود تا با انتخاب یک اقامتگاه سنتی در شیراز، سفر خود را به این شهر به بهترین شکل بگذرانید! در این راستا، شما می‌توانید از انواع خدمات مدرن و لوکس اقامتگاه‌های سنتی استفاده نمائید حین اینکه از فضای سنتی و قدیمی اقامتگاه لذت می‌برید! همچنین، شما این امکان را در دست خواهید داشت تا به راحتی به بخش‌های مختلف گردشگری و جاذبه‌های دیدنی شهر شیراز دسترسی داشته باشید، غذاهای محلی شهر شیراز را تست کنید و از خدماتی همانند حمام سنتی ایرانی و ماساژ سنتی، بهره‌مند شوید. اقامت داشتن در یک اقامتگاه سنتی در شیراز، باعث می‌شود تا شما پول خود را ذخیره کنید و اقامتی مقرون به صرفه داشته باشید؛ حین اینکه می‌توانید از خدمات VIP یک هتل 5 ستاره بهره‌مند گردید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *